Menu Zamknij

FIRMY RODZINNE-DOŚWIADCZENIA I PERSPEKTYWY ROZWOJU

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w

IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu Wyzwania i perspektywy przedsiębiorczej organizacji pt. Firmy rodzinne – doświadczenia i perspektywy rozwoju, która odbędzie się w Częstochowie w dniach 21-22 listopada 2019r.

Konferencja została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Częstochowa Pana Krzysztofa Matyjaszczyka oraz J.M. Rektora Politechniki Częstochowskiej Prof. dr hab. inż. Norberta Sczygiola.

Celem konferencji jest rozwój interdyscyplinarnej przestrzeni współpracy i wymiany doświadczeń przedstawicieli środowiska naukowego i uczniowskiego, praktyków życia gospodarczego, samorządowców oraz przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu, a także poszerzanie współpracy tych obszarów.

Na dzień dzisiejszy do udziału w konferencji przyłączyły się następujące instytucje:

  • Invest in Czestochowa
  • Business Centre Club – Loża Częstochowska
  • Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A.
  • Lokalne Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych

W tym roku uwaga zostanie skupiona na firmach rodzinnych. Zmieni się również formuła konferencji. Sesje naukowe zostaną uzupełnione o wystąpienia przedstawicieli świata biznesu, samorządu i instytucji otoczenia biznesu. Do udziału w Konferencji zostanie zaproszona młodzież, promowana jest przedsiębiorczość u najmłodszych uczestników rynku, traktując ich jako przyszłych sukcesorów firm rodzinnych.

Jednym z istotnych punktów konferencji będzie panel dyskusyjny pt. „Szanse rozwoju firm rodzinnych”, którego moderatorem będzie Kanclerz Częstochowskiej i Małopolskiej Loży BCC Pani Katarzyna Woszczyna.

Zapraszamy również do wysłuchania wystąpień pt.:

  • Jak zbudować wielopokoleniową firmę rodzinną? – Prof. dr hab. Adam Mariański (doradca podatkowy, adwokat, Profesor nadzwyczajny w Katedrze Prawa Podatkowego Uniwersytetu Łódzkiego oraz Partner Zarządzający w Mariański Group),
  • Kultura organizacyjna w firmach rodzinnych jako wyznacznik jakości w zarządzaniu zasobami ludzkimi – Pani Kamila Grochowina (Kierownik Lokalnego Centrum Rozwoju Kompetencji Firm Rodzinnych),
  • Wyzwania dla firm rodzinnych w kontekście budowania wizerunku w środowisku opiniotwórczym – reklama XXI wieku – Pani Kamila Grochowina.

Pierwszy dzień Konferencji adresowany jest do wszystkich zainteresowanych, w szczególności środowiska naukowego oraz świata biznesu. Celem spotkania jest stworzenie przestrzeni do otwartego dialogu oraz wymiany opinii i doświadczeń.

Nowatorskim pomysłem jest zaproszenie Państwa nie tylko do wysłuchania wystąpień, ale również do udziału w warsztatach dotyczących poznania tajników i technik analizy strategicznej biznesu rodzinnego.

Drugi dzień Konferencji będzie miał charakter warsztatowy i skierowany jest do przedstawicieli świata biznesu, do osób zaangażowanych w zarządzanie firmami rodzinnymi. Pracownicy Instytutu Zarządzania Przedsiębiorstwem przekażą Państwu praktyczną wiedzę na temat wybranych narzędzi analizy strategicznej. Gwarantuje, że po udziale w części warsztatowej będziecie Państwo wiedzieli jak skutecznie rozwiązać nurtujące problemy dnia codziennego. Uczestnicy warsztatów otrzymają certyfikaty.


Dodatkowo zapraszamy do udziału w Konkursie na NAJLEPIEJ ZARZĄDZANĄ FIRMĘ RODZINNĄ. Otrzymanie tak zaszczytnego tytułu z pewnością wzmocni wizerunek firmy na rynku. Podstawowym celem konkursu jest wyróżnienie i promocja firm rodzinnych działających na terenie Polski, które skutecznie i świadomie realizują proces zarządzania strategicznego.

Imprezą towarzyszącą Konferencji jest uroczysta Gala, podczas której zostanie ogłoszona lista laureatów konkursu. 

Konferencja adresowana jest do właścicieli i pracowników firm rodzinnych.

Zgłoszenia on-line oraz więcej informacji o konferencji znajdziecie Państwo na stronie www.konferencjawyzwania.pl oraz na FB @KonferencjaFirmyRodzinne

Już dziś zapraszamy do kontaktu i zapisu na konferencję

http://riph.czest.pl/images/plan_warsztatow.pdf

http://riph.czest.pl/images/regulamin_nzfr.pdf