Menu Zamknij

PODSUMOWANIE VII EDYCJI OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I ZARZĄDZANIA

Wydział Zarządzania po raz kolejny gościł najlepszych uczniów w kraju.
W dniu 12 kwietnia odbyły się Zawody Centralne VII Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania.

W Auli WZ do rywalizacji przystąpiło 53 uczniów wyłonionych w pośród 4300 zgłoszeń, poprzez Zawody I i II Stopnia. Na uczestników czekał trudny test złożony z 60 pytań, opracowany jak zawsze przez dr. Andrzej Brzezińskiego – Przewodniczącego Olimpiady. Tym razem Zwycięzcą został uczeń z III LO z Wrocławia – Jakub Piznal. Na podium znaleźli się jeszcze: Andrzej Pióro z III LO z Gdańska na trzecim miejscu ex aequo: Michał Malinowski z LO św. Marii Magdaleny z Poznania i Michał Pocięgiel z V LO w Warszawie.. W krajowej czołówce znalazł się też uczeń z Częstochowy. Krzysztof Osuchowski z II LO zajął  21. miejsce, uzyskując tytuł laureata, która otwiera drzwi do wielu uczelni ekonomicznych w Polsce.

Należy dodać, że to kolejny sukces częstochowskich szkół, gdyż wcześniej LO nr VII wygrało kategorię „Przedsiębiorcza szkoła”.

W uroczystej Galii jak zawsze uczestniczyli Przedstawiciele RIPH w Częstochowie w Prezydent Rady Izby Pan Tadeusz Szymanek wspólnie z Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Izby Panią Joanną Okularczyk.