Menu Zamknij

CERTYFIKAT JAKOŚCI DLA URZĘDU MIASTA CZĘSTOCHOWY

Urząd Miasta Częstochowy znalazł się w gronie laureatów VI edycji konkursu „Przyjazny Urząd”, organizowanego przez Quality Institute. Wyróżnienia przyznawane są najbardziej innowacyjnym i nowoczesnym urzędom w Polsce.

Konkurs „Przyjazny Urząd” to tzw. „konkurs jakości” – proces certyfikacji, który ocenia i promuje jednostki szeroko rozumianego sektora publicznego, cechujące się wysoką jakością obsługi klienta (interesanta), profesjonalizmem, uczciwością i rzetelnością w działaniu oraz nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie kultury pracy. Godło „Przyjazny Urząd” przyznaje kapituła złożona z naukowców i praktyków administracji publicznej. Wyróżnienie w konkursie może służyć budowaniu pozytywnego wizerunku nagrodzonej instytucji, kreowaniu zaufania w relacjach z interesantami czy partnerami zewnętrznymi, a także dalszemu podnoszeniu jakości obsługi klienta, zgodnie ze standardami określonymi w regulaminie. Ideą projektu jest nie tylko nagradzanie uczestników, ale przede wszystkim obiektywna i rzetelna ocena wprowadzonych w urzędach rozwiązań organizacyjnych w celu ich doskonalenia. Kapituła przekazuje urzędom swoje rekomendacje i zalecenia, które mają przyczyniać się do poprawiania jakości obsługi interesanta. Przy okazji najwyżej ocenione urzędy otrzymują certyfikaty i godła jakości „Przyjazny Urząd”, które porównać można do takich certyfikatów jak ISO, Teraz Polska czy Gmina Fair Play.

Poza certyfikatem, Częstochowa uzyskała Wyróżnienie Nadzwyczajne „Innowacyjny Urząd” (za wdrożenie najbardziej zaawansowanych i nowoczesnych rozwiązań w świadczeniu usług publicznych) przyznawane za najwyższą ilość punktów zdobytych w procesie weryfikacji zgłoszeń konkursowych.

Nagrody zostały wręczone 15 czerwca podczas uroczystej gali w Katowicach. W imieniu częstochowskiego urzędu certyfikat Znaku Jakości oraz Wyróżnienie Specjalne odebrali: dyrektor generalny Urzędu Miasta Marek Czerwiński oraz kierowniczka Centrum Obsługi Inwestora Anna Tymoshenko.

Źródło: www.czestochowa.pl