Menu Zamknij

CO ZROBIĆ, GDY BRAKUJE ŚRODKÓW NA OPŁACENIE PODATKÓW?

Cykliczne i regularne opłacanie podatków to obowiązek każdej osoby prowadzącej działalność gospodarczą. W zależności od rodzaju prowadzonej działalności, przedsiębiorca musi pamiętać o podatku PIT lub CIT, VAT, a także o składkach na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.

Początek 2022 roku sprawił wielu przedsiębiorcom nieprzyjemną niespodziankę. Chociaż zmiany, jakie w systemie podatkowym miał przynieść Polski Ład, były zapowiadane z dużym wyprzedzeniem, nikt do końca nie był w stanie przewidzieć, jak faktycznie wpłyną one na finanse polskich firm. Pojawiające się zewsząd opinie i doniesienia medialne świadczą o tym, że spora część przedsiębiorców będzie płacić więcej – choćby z tego powodu, że składka zdrowotna od stycznia 2022 nie jest już stałą kwotą, lecz stanowi procent od dochodów.

W tej sytuacji przybywa przedsiębiorców, którzy – zaskoczeni takim obrotem spraw – mogą mieć problemy z terminowym opłaceniem wszystkich zobowiązań wobec państwa. Co zrobić w takiej sytuacji? Sięgnąć po finansowanie podatków!

Czym grozi zwłoka w opłacaniu podatków?

Choć fiskus nie wystawia listów gończych za przedsiębiorcami, którym zdarzy się zapomnieć o zapłaceniu podatków i zrobią to z kilkudniowym wyprzedzeniem, długotrwałe lub powtarzające się zwlekanie z płaceniem podatku PIT czy VAT niesie ze sobą konsekwencje, które mogą okazać się wyjątkowo dotkliwe.

Urząd skarbowy może nałożyć na przedsiębiorcę, który nie płaci podatków, grzywnę w wysokości sięgającej nawet dwudziestokrotności najniższej krajowej! W 2022 roku kwota ta sięga niemal 60 000 zł. Aby więc uniknąć przykrych konsekwencji niepłacenia podatków, warto odpowiednio zabezpieczyć się na wypadek braku środków na opłacenie podatków.

Więcej dowiesz się na https://pragmago.pl/porada/co-grozi-za-nieplacenie-podatkow/

Finansowanie podatków – prosto i szybko

Firmy faktoringowe w Polsce cieszą się coraz większą popularnością – ma na to wpływ przede wszystkim szeroka oferta usług, jaką kierują do klientów biznesowych. Przedsiębiorcy mogą finansować pojedyncze faktury, korzystać z faktoringu online, odroczeń płatności, ubezpieczeń i monitorowania należności, a także… z finansowania podatków.

Finansowanie podatków w PragmaGO to wyjątkowo przystępna usługa, dzięki której przedsiębiorca może w terminie opłacić składki ZUS czy podatek dochodowy. Wystarczy kilka kroków.

  1. Odwiedź zakładkę “Finansowanie podatków” na stronie internetowej PragmaGO https://pragmago.pl/finansowanie-podatkow/.
  2. Wprowadź dane swojej firmy.
  3. Podaj kwotę, jaką potrzebujesz, by opłacić podatki.
  4. Wybierz liczbę rat, na którą chcesz podzielić płatność.
  5. Potwierdź warunki umowy kodem SMS.
  6. Opłać podatki!

To wszystko – od momentu złożenia wniosku online do otrzymania środków na konto firmowe nie powinno minąć więcej niż dwie godziny. Finansowanie podatków to szybka usługa, dzięki której zachowasz płynność finansową i na czas opłacisz wszystkie zobowiązania.

Źródło: www.mala-firma.pl