Menu Zamknij

CZĘSTOCHOWSKIE DNI MUZYKI ORGANOWEJ

Szanowni Państwo, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Towarzystwo Muzyczne w Częstochowie zaprasza na Częstochowskie Dni Muzyki Organowej. Cieszymy się, że w tym roku podczas pięciu koncertów możemy zaprezentować Państwu bardzo różnorodny program.

W obecnej, 14-tej edycji festiwalu organy zabrzmią zarówno w roli instrumentu wiodącego, jak i towarzyszącego innym solistom w repertuarze z różnych epok. Godny uwagi jest fakt, że nawet utwory uważane dziś za tzw. koncertowe były bardzo często komponowane do niedzielnej liturgii. Program festiwalu wykracza jednak poza to, co może być Państwu znane z liturgicznych towarzyszeń organowych, zarówno pod względem repertuaru, jak i brzmienia samego instrumentu, dlatego tym bardziej zachęcamy do odwiedzenia naszych pięknych świątyń i wysłuchania tej niezwykłej muzyki.

Wydarzenia rozpoczynające festiwal to dwa recitale organowe: Gail Racher z Nowego Jorku (USA) oraz Eriki Budday z Maulbronn (Niemcy) w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Następnie usłyszymy 3 koncerty kameralne. W kościele rektorackim wystąpią utalentowani częstochowscy muzycy: duet organowy Moniki i Jakuba Baszczyków oraz skrzypaczka Zuzanna Lipka. W kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Kiedrzynie usłyszymy wybitnych muzyków, którzy już gościli w poprzednich edycjach: saksofonistę Tomasza Grzegorskiego oraz organistę Jana Bokszczanina. Finałowy koncert odbędzie się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Poczesnej, gdzie usłyszymy flecistkę Magdalenę Kanię oraz klawesynistkę Urszulę Jasiecką-Bury.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Organizator: Towarzystwo Muzyczne w Częstochowie

www.facebook.com/cdmuzo/

Program:

28.09.2019 r. (sobota), godz.19.00

Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

29.09.2019 r. (niedziela), godz. 18.00

Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

05.10.2019 r. (sobota), godz. 19.00

Kościół pw. Najświętszego Imienia Maryi – Koncert kameralny

06.10.2019 r. (niedziela), godz. 19.00

Kościół pw. św. Andrzeja Boboli – Koncert kameralny Zacznij od Bacha

20.10.2019 r. (niedziela), godz. 17.00

Poczesna, Kościół pw. św. Jana Chrzciciela – Koncert kameralny

SERDECZNIE ZAPRASZAMY