Menu Zamknij

EUROPEJSKI KONGRES MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW – 8 EDYCJA

W Katowicach w dniach 17-19 października br. odbywa się 8. Międzynarodowy Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W trakcie trzech dni Katowice stały się stolicą przedsiębiorczości, jak podkreślił sam Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach Tomasz Zjawiony, Kongres to święto przedsiębiorczości, nie tylko polskiej, ale i światowej.

„Technologie, człowiek, odpowiedzialność” – to hasło przewodnie Międzynarodowego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw już pierwszego dnia przyciągnął do Międzynarodowego Centrum Kongresowego liczne tłumy gości. Przed oficjalna inauguracją uroczyście otwarto Targi Biznes EXPO – największa imprezę towarzysząca EKMŚP, podczas której aż 100 firm miało możliwość prezentacji swoich usług i produktów. O godzinie 11.00 rozpoczęła się oficjalna uroczystość inauguracyjna wszystkie wydarzenia, które odbędą się w ramach tegorocznej 8 edycji Kongresu.

W inauguracji wydarzenia wzięli udział m.in premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, komisarz UE ds. Gospodarki Cyfrowej i Społeczeństwa Mariya Gabriel, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, członek Zarządu Volkswagen Samochody Użytkowe i prezes Zarządu Volkswagen Poznań Jens Ocksen, minister cyfryzacji Marek Zagórski oraz rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz.

W uroczystości inauguracji oraz wydarzeniach towarzyszących Kongresowi uczestniczyli reprezentacji RIPH w Częstochowie Prezydent Rady RIPH w Częstochowie Tadeusz Szymanek oraz Członek Rady RIPH w Częstochowie, Członek Rady KIG w Warszawie Tomasz Brymora.