Menu Zamknij

FIRMY, KTÓRE AKCEPTUJĄ PŁATNOŚCI W KRYPTOWALUTACH

Czy wiesz, że Bitcoinem zapłacisz za zakupy, wyposażysz dom w meble, a nawet posłuży ci on do inwestycji? Najpopularniejsza kryptowaluta świata nie jest już tylko ciekawostką albo dobrym miejscem na ulokowanie oszczędności.

Stopniowo zdobywa kolejne sektory gospodarki, a coraz więcej firm przekonuje się do niej. Bitcoin podbija rynek nie tylko dla siebie. W ślad za nim podążają inne kryptowaluty. Wymienione w artykule przykłady przedsiębiorstw, które akceptują kryptopłatności, są tylko najjaśniejszymi punktami ogólnej tendencji.

Microsoft wrócił do płatności Bitcoinem

Wrócił, ponieważ już dawniej eksperymentował z podobnymi opcjami dla swoich użytkowników. Gigant komputerowy ze stanów oferował płatności Bitcoinem w swoim sklepie Xbox Store już w 2014 roku. Jednak wstrzymał na jakiś czas usługę z powodu drastycznych skoków cen kryptowaluty. Teraz, kiedy sytuacja na rynku ustabilizowała się, Microsoft ponownie dał użytkownikom tę możliwość.

Wszystko wskazuje, że nie jest to tylko okresowa decyzja przedsiębiorstwa i w przyszłości zaobserwujemy dalsze wdrażanie kryptowalut. Sam Bill Gates nieraz wypowiadał się, że „Bitcoin jest lepszy niż tradycyjne waluty.” Jeśli CEO Microsoftu ma tak pozytywne wyobrażenie o kryptowalutach, spodziewaj się w przyszłości rozbudowy tego sektora usług firmy. Może z czasem umożliwi płatność kolejnymi coinami?

Wszystko dla domu — zapłać kryptowalutami

Overstock jest firmą mniej znaną w Polsce, ale konsumenci za oceanem rozpoznają ją od razu. Zajmuje się sprzedażą mebli, oświetlenia, ozdób i ogólnie pojętego wyposażenia wnętrz. Uchodzi za jedno z największych przedsiębiorstw tego typu w Stanach Zjednoczonych i największe, jeśli chodzi o możliwość zapłaty kryptowalutami.

Overstock poszło dużo dalej od Microsoftu, ponieważ akceptuje płatności wieloma coinami. Ponadto przedsiębiorstwo inwestuje w Bitcoina i altcoiny, co czyni je jednym z najprzyjaźniejszych miejsc dla entuzjastów wirtualnych walut. Overstock swoimi działaniami potwierdza, że nie używa kryptowalut jedynie jako chwytu marketingowego, ale rzeczywiście wspiera ich rozwój.

Jeśli więc planujesz umeblowanie domu i masz pod ręką jedynie kryptowaluty, ten sklep spełni twoje oczekiwania.

Wzrasta popularność, rośnie kurs

Transakcje kryptowalutami nie są już czymś dziwnym i nie uchodzą za wyjątek od reguły. Popularyzacja i coraz większe zaufanie do Bitcoina wyraźnie oddziałuje na jego kurs. W dniu pisania tego artykułu obserwujemy stabilizację na poziomie przekraczającym 9000 dolarów, ale niektórzy eksperci przewidują, że Bitcoin w niedługim czasie osiągnie cenę nawet 100 tysięcy. Takie nowiny przyciągają uwagę wielu inwestorów.

Nawet jeśli okażą się przesadzone, kryptowaluty i tak stanowią siłę, z którą musimy się liczyć. Wiele wskazuje na to, że przyszłość będzie należała do nich. Chcesz dołączyć do grona inwestujących w kryptowaluty? Jak zacząć dowiesz się tutaj.

Fast Food za coiny? Teraz można

Wiele restauracji i innych lokali gastronomicznych również wprowadza Bitcoina do swoich metod płatności. Ostatnio jedna z większych sieci, KFC Kanada, ogłosiła taką możliwość. Zrobiła to w sposób humorystyczny, który przemawia przede wszystkim do millenialsów i młodszych generacji. Mianowicie KFC opublikowało mema na Twitterze, na którym zobaczymy kubełek skrzydełek z kurczaka z ceną przeliczoną na Bitcoina.

Jednak w tym wypadku nie wiemy, czy firma planuje długotrwałą aplikację kryptowalut, czy to tylko chwyt marketingowy. Czas pokaże.

Kryptowaluty w sporcie

Bitcoin i inne coiny przenikają nie tylko do sklepów i usług, ale również do sektora rozrywkowego. Coraz więcej drużyn sportowych dołącza do kryptowalutowej rewolucji, ponieważ chcą znaleźć się w czołówce innowacji. Mają nadzieję, że spiją śmietankę z bitcoinowej rewolucji i wyprzedzą w ten sposób konkurencję.

Jednymi z popularniejszych drużyn, które postępują w ten sposób, są:

  • drużyna koszykówki Maverick Dallas oraz
  • drużyna futbolu amerykańskiego Miami Dolphins.

W obydwu przypadkach na stadionach zespołów fani kupią bilety, jedzenie i opłacą pozostałe atrakcje za pomocą kryptowalut. Jednak nie są to odosobnione przypadki — coraz więcej klubów sportowych idzie w tym kierunku.

Organizacje non-profit a kryptowaluty

Wikipedia, jedna z najbardziej znanych organizacji non-profit, funkcjonuje dzięki naszym wpłatom. Co ciekawe, od jakiegoś czasu wesprzesz katalog ludzkiej wiedzy również za pomocą kryptowalut. Jeśli więc posiadasz Bitcoina i chcesz wpłacić dotację dla Wikipedii, zrobisz to w prosty sposób.

Podobnie jest w przypadku Wikileaks, czyli bardziej kontrowersyjnego portalu, który publikuje przecieki tajnych informacji rządowych. Z powodu takiej działalności, rząd zablokował wszelkie możliwości wpłacania tradycyjnych dotacji, więc serwis w pełni opiera się na wsparciu bitcoinowym. Uchodzi za jedną z pierwszych organizacji, która zaaplikowała u siebie transakcje kryptowalutami.

Wymienione przedsiębiorstwa stanowią jedynie wierzchołek góry lodowej. Bitcoin i altcoiny przenikają do gospodarki coraz głębiej, a pełna lista firm korzystających z ich możliwości byłaby za długa na jeden artykuł.

Źródło: www.mala-firma.pl