Menu Zamknij

IV JURAJSKI KONGRES GOSPODARCZY ORAZ XXI GALA KONKURSU JURAJSKI PRODUKT ROKU 2021- CZAS NA PODSUMOWANIA

Szanowni Państwo,
zakończyliśmy kolejną już XXI edycję Konkursu „Jurajski Produkt Roku”, której zwieńczeniem była uroczysta Gala, podczas której mieliśmy przyjemność uhonorować osiągnięcia 20 firm i instytucji.

Kontynuując czteroletnią tradycję w godzinach porannych w Hotelu Arche w Częstochowie odbył się IV Jurajski Kongres Gospodarczy, którego organizatorami byli: Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie, Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Częstochowy oraz Fundacja Pro Progressio.

IV edycja Jurajskiego Kongresu Gospodarczego była poświęcona współpracy na płaszczyźnie BIZNES-UCZELNIE-SAMORZĄD oraz stworzeniu klimatu partnerstwa i szans dla lokalnych firm.

W tym roku Kongres został poszerzony o warsztaty Employer Branding, podczas których pracodawcy mogli zgłębić wiedzę dotyczącą wizerunku pracodawcy i programów związanych z docenianiem pracowników. Program obejmował dyskusje na temat rynku pracy w regionie częstochowskim, programu “Teraz Lepsza Praca”, jak również benefitów pracowniczych i kosztów dobrych kampanii wizerunkowych firm.
Na kongresowym forum wystąpili: prezydent Miasta Krzysztof Matyjaszczyk, przedstawiciele Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Częstochowa, Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Częstochowie, dyrektorzy i prezesi firm z Częstochowy, jak również eksperci od wizerunku pracodawcy, czyli Zyta Machnicka (Lightness), Iwona Grochowska (NAIS) oraz Adam Wąsik (Pracownia EB).

O godz. 19.00 w Hotelu Arche rozpoczęła się uroczysta Gala podczas, której nagrodzono laureatów tegorocznej edycji Konkursu „Jurajski Produkt Roku” oraz „Jurajskie Olimpy”.

XXI edycję Konkursu poprowadzili Pani Anna Tymoshenko z Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Częstochowy oraz Pan Wiktor Doktór z Fundacji Pro Progressio. Uroczystość rozpoczęła się od przemówień Prezydenta Miasta Częstochowy Pana Krzysztofa Matyjaszczyka oraz Prezydenta Rady RIPH w Częstochowie Pana Tadeusza Szymanka.

Źródło: Bartłomiej Romanek

W wydarzeniu uczestniczyli przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządu terytorialnego, urzędów i instytucji otoczenia biznesu.

Podczas gali konkursu Konsul Honorowy, Słowenii, Wiceprezes KIG, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach – Pan Tomasz Zjawiony wręczył Złotą Honorową Odznakę Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie dla Prezesa Zarządu firmy KAR-BUD Sp. z o.o. Sp. k. – Pana Karola Pilchowca.

Następnie Prezydent Rady RIPH w Częstochowie – Pan Tadeusz Szymanek oraz Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej – Pani Joanna Okularczyk wręczyli zwycięskim firmom nagrody.

Poznajmy tegorocznych laureatów. Wszystkim składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszego rozwoju i samych sukcesów.

 1. REGIONALNA IZBA GOSPODARCZA W KATOWICACH – nagroda za Realizacje działań na rzecz rozwoju gospodarczego, wspieranie przedsiębiorczości w regionie.
 2. Hotel ARCHE Władysław Grochowski – nagroda w kategorii USŁUGA za Przywracanie do świetności zabytków, rozwój sieci Hoteli ARCHE na rzecz wysokich standardów i profesjonalną obsługę gości i turystów odwiedzających Miasto Częstochowa.
 1. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Dyrektor Tomasz Król – nagroda za Wsparcie dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej.
 1. HEGELMANN Transporte Sp. z o.o. – nagroda w kategorii SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ W BIZNESIE
 1. KAR-BUD Sp. z o.o. Sp. komandytowa – nagroda w kategorii SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ W BIZNESIE
 2. ZF Electronics Plant and European Shared Services Center – nagroda za Rozwój firmy. Tworzenie nowych miejsc pracy, aktywizacje zawodową mieszkańców Miasta i Regionu.
 1. Fundacja PRETIUM z Wrocławia – nagroda za Realizacje szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe
 2. PSS Jedność SPOŁEM – nagroda za Modernizację sieci sklepów SPOŁEM PSS Jedność na rzecz wysokiej jakości obsługi klientów.
 3. KOBNEXT Sp. z o.o. – nagroda w kategorii USŁUGA BUDOWLANA – za Budynek biurowo-usługowy firmy PRESS GLASS wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, wjazdem i zagospodarowaniem terenu w Konopiskach przy ul. Golfowej 19.
 4. EXACT Systems Sp. z o.o. – nagroda w kategorii „Mecenas sportu 2021” za wspieranie środowisk sportowych w Mieście Częstochowa i Regionie
 5. KUBARA Sp. z o.o. – nagroda w kategorii NAJLEPSZA FIRMA RODZINNA 2021
 6. MPK w Częstochowie Sp. z o.o. – nagroda za Budowę nowoczesnej linii tramwajowej. Usprawnienie komunikacji w naszym mieści.
 7. Gmina Olsztyn – nagroda w kategorii NAJLEPSZY SAMORZĄD TERYTORIALNY ROKU 2021 za Realizację działań zmierzających do polepszenia życia mieszkańców Gminy.
 8. Fundusz Górnośląski S.A. – nagroda za Realizacje działań wspierających rozwój przedsiębiorczości w regionie.
 9. DPS LELÓW – USŁUGA – nagroda za Profesjonalną opiekę i polepszenie warunków życia seniorów.
 10. Firma Usługowa Piotr Gawłowski – nagroda za Kompleksową obsługę procesów inwestycyjnych
 11. Burmistrz Miasta Kłobuck Jerzy Zakrzewski – nagroda za Działalność na rzecz Miasta Kłobuck i Powiatu oraz współpracy z biznesem.
 12. Makarony Babuni Ryszard Kaczorowski – nagroda w kategorii Produkt rolno-spożywczy za Swojski Tradycyjny Makaron z Rudnik.
 13. Gmina Olsztyn – nagroda w kategorii Usługa za Bezpłatną Komunikację Gminną Komunikacja dla mieszkańców.
 14. Stoelzle Częstochowa Sp. z o.o. – Nagroda za Rozwój firmy. Tworzenie nowych miejsc pracy, aktywizacje zawodową mieszkańców Miasta i Regionu.
Źródło: Bartłomiej Romanek
Źródło: Bartłomiej Romanek
Źródło: Bartłomiej Romanek

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie jest inicjatorem nagrody „Jurajskie Olimpy”, której celem jest nagradzanie i wyróżnianie osób, instytucji, organizacji, instytucji otoczenia biznesu, które poprzez swoją działalność społeczną i zawodową przyczyniły się do promocji Miasta Częstochowy i Regiony. Dotychczas pierwszy Jurajski Olimp został wręczony dla Klubu Sportowego RKS Raków za znakomite osiągnięcia sportowe i promocję naszego Miasta. Podczas gali po raz kolejny mieliśmy zaszczyt odznaczyć statuetką kolejne zasłużone osoby. Nagrody wręczyli Prezydent Rady RIPH w Częstochowie – Pan Tadeusz Szymanek oraz Członek Komisji Rewizyjnej – Pan Jarosław Karyś.

LISTA NAGRODZONYCH JURAJSKIE OLIMPY 2021:

 1. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. – nagroda za Promocję naszego Subregionu oraz realizację działań na rzecz wspierania i rozwoju przedsiębiorczości
 2. Selekcjoner Jerzy Brzęczek – nagroda za Promocję Miasta Częstochowy i Regionu
  oraz liczne osiągnięcia sportowe
 3. Trener Klubu Exact Norwid Częstochowa Piotr Gruszka – nagroda za Liczne osiągnięcia sportowe i aktywność zawodową, które przyczyniają się do promocji Miasta Częstochowy i Regionu
 4. Zespół Pieśni i Tańca Śląsk – nagroda za Promocję naszego Subregionu oraz kultywowanie tradycji dziedzictwa narodowego poprzez promocję polskiej tradycji ludowej.
Źródło: Bartłomiej Romanek
Źródło: Zespół Pieśni i Tańca Śląsk

SERDECZNIE GRATULUJEMY

Galę uświetnił swoim występem Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

Źródło: Zespół Pieśni i Tańca Śląsk

Zarząd i Rada RIPH w Częstochowie pragną serdecznie podziękować wszystkim sponsorom uroczystości. Państwa hojność i zaangażowanie są dowodem zrozumienia rangi planowanego wydarzenia, a jednocześnie przyczyniło się do wspólnego budowania marki Izby i przygotowania całej oprawy uroczystości.

Lista Partnerów wspierających Konkurs Jurajski Produkt Roku:

 1. Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
 2. Starostwo Powiatowe w Częstochowie
 3. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
 4. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.
 5. HEGELMANN Transporte Sp. z o.o.
 6. KAR-BUD Sp. z o.o. Sp. k.
 7. POLONTEX S.A.
 8. STOELZLE Częstochowa Sp. z o.o.
 9. ZF Electronics Plant and European Shared Services Center
 10. Fundacja PRETIUM z Wrocławia
 11. KOBNEXT Sp. z o.o.
 12. EXACT Systems Sp. z o.o.
 13. Klub Sportowy EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA
 14. KUBARA Sp. z o.o.
 15. MPK w Częstochowie Sp. z o.o.
 16. PSS Jedność SPOŁEM
 17. Gmina Olsztym
 18. Fundusz Górnośląski S.A.
 19. Firma Usługowa Piotr Gawłowski
 20. Makarony Babuni Ryszard Kaczorowski
 21. Dom Pomocy Społecznej w Lelowie
 22. F.P.H.U. Green Pack
 23. Bussiness Center 1 Sp. z o.o.
 24. Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
 25. Aforti Holding S.A.
 26. Hotel Arche w Częstochowie

Dziękujemy Patronom medialnym za obecność i wszystkie relacje z wydarzenia zamieszczone na portalach i w wydawnictwach.

Przed nami kolejne nowe działania do zrealizowania, już dziś rozpoczynamy przygotowania do XXII edycji Konkursu Jurajski Produkt Roku, dziękujemy za Państwa obecność, każdą formę okazanego wsparcia i dobre słowo. To dzięki Państwu wiemy, że to co robimy każdego dnia przynosi zamierzone efekty i pozytywnie wpływa na budowanie marki naszej Izby, a przede wszystkim na rozwój i promocję gospodarczą naszego Miasta i całego regionu. Mamy nadzieję, że udział w Konkursie pozwoli wszystkim Laureatom wypromować swoje wyjątkowe produkty i usługi, a także korzystać z atutów jakie daje coraz bardziej rozpoznawalna marka i Statuetka Konkursu „Jurajski Produkt Roku”.