Menu Zamknij

JUBILEUSZ 70-LECIA POLITECHNIKI CZĘSTOCHOWSKIEJ

W piątek 29 listopada 2019r. odbyły się uroczyste obchody 70-lecia Politechniki Częstochowskiej w której wzięli udział Prezydent Rady RIPH w Częstochowie – Tadeusz Szymanek wspólnie z członkiem zarządu RIPH w Częstochowie – Jerzym Nowakowskim.

Piątkowa gala w teatrze była kulminacyjnym akcentem obchodów jubileuszu, rozpoczętych jeszcze jesienią ub. roku, gdy 1 października 2018 zainaugurowano 70. rok akademicki. Innym punktem świętowania było m.in. otwarcie wystaw stałych poświęconych historii uczelni oraz dziejów poprzedniego użytkownika gmachu przy ul. Dąbrowskiego, 27. pułku piechoty. W lutym tego roku Politechnika Częstochowska pełniła rolę gospodarza Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych, a pod koniec września odbył się zjazd absolwentów. Odbyło się też wiele naukowych konferencji i sympozjów.

Po części oficjalnej uczestnicy piątkowej uroczystości obejrzeli spektakl „Trener życia” w reżyserii Wojciecha Malajkata i z Samborem Czarnotą w roli głównej. Następnie wzięli udział w bankiecie w foyer teatru, którego główną atrakcją był wielki tort z logo jubileuszu Politechniki Częstochowskiej.