Menu Zamknij

MIASTO CZĘSTOCHOWA WZNAWIA NIEODPŁATNĄ POMOC PRAWNĄ W NOWEJ FORMULE

Od czwartku 26 marca ponownie można będzie skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Porady będą się odbywały w sposób zdalny.

W związku z ustawowym obowiązkiem zapewnienia dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji w sytuacji zagrożenia epidemicznego – decyzją prezydenta Częstochowy od 26 marca wznowiono działalność punktów NPP i NPO w Częstochowie w nowej formule. Z uwagi na zachowanie zasad bezpieczeństwa porady udzielane będą przez telefon i z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość.

Aby zgłosić się w celu uzyskania porady za pośrednictwem poczty elektronicznej, należy pobrać i wypełnić wniosek zgłoszenia porady na odległość wraz z oświadczeniem, który jest zamieszczony na stronie BIP Urzędu Miasta Częstochowy w zakładce „Nieodpłatna pomoc”, wskazać środek porozumiewania się na odległość (telefon, e-mail). Skan lub zdjęcie podpisanego dokumentu należy przesłać na adres e-mail: npp@czestochowa.pl i czekać na zwrotną informację o terminie porady.