Menu Zamknij

MISJA GOSPODARCZA NA BIAŁORUŚ

W imieniu Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie i Białoruskiej Izby Handlowo-Przemysłowej serdecznie Państwa zapraszamy do udziału w misji gospodarczej na Białoruś, która odbędzie się w dniach 25-27 marca 2019.

Misja gospodarcza będzie mieć charakter wielobranżowy, jednakże największe zainteresowanie wśród naszych białoruskich partnerów budzą takie branże jak: budowa maszyn (ogólna), budowa maszyn rolniczych, produkcja części do samochodów, ciągników itp., transport i logistyka, obróbka drewna i produkcja mebli, przemysł spożywczy (produkcja i składowanie produktów rolnych, przetwórstwo żywności), farmacja, informatyka i telekomunikacja. Misja ta odbędzie się w ramach rewizyty, będącej kontynuacją spotkań z białoruskimi przedsiębiorcami, którzy odwiedzili Warszawę w październiku 2018.

Białoruś należy do najlepiej rozwiniętych gospodarczo krajów byłego ZSRR. Czynnikiem wpływającym korzystnie na prowadzenie interesów z naszym wschodnim sąsiadem jest stabilność gospodarcza tego kraju. Około 80% PKB kraju powstaje w oparciu o sektor publiczny, co gwarantuje wypłacalność i minimalizuje ryzyko bankructwa potencjalnych partnerów handlowych.

Niewątpliwą korzyścią płynącą ze współpracy z Białorusią jest dostęp do dwóch innych potężnych rynków: Rosji i Kazachstanu. Wynika to z przynależności Białorusi do Unii Celnej (a od 1 stycznia 2015 do Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej – ЕАЭС), która na preferencyjnych warunkach traktuje towary podlegające odprawie celnej na jej terenie. Białoruś stanowi więc wrota do znacznego obniżenia kosztów w handlu z Rosją i Kazachstanem.

Polska cieszy się rosnącym zainteresowaniem firm białoruskich co zaowocowało licznymi wspólnymi wydarzeniami współorganizowanymi przez KIG. W ostatnim czasie odbyło się Polsko-Białoruskie Forum Biznesu (24.10.2018), którego KIG był współorganizatorem wraz z MPiT oraz Senatem RP z udziałem delegacji z obu krajów. Dodatkowo w ramach oficjalnej wizyty delegacji białoruskiej pod przewodnictwem p. Michaiła Miasnikowicza (Przewodniczący Rady Republiki Zgromadzenia Narodowego Republiki Białoruś) odbyło się spotkanie nt. perspektyw bilateralnej współpracy gospodarczej.

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z wydarzeń:

Relacja – Wizyta Przewodniczącego Rady Republiki Białoruś: LINK

Relacja – Polsko-Białoruskie Forum Biznesu: LINK

Koszt udziału w misji wynosi 2 480 PLN + VAT, w ramach którego organizatorzy zapewniają:

  • Bilety lotnicze
  • Transport lokalny i logistykę
  • Ubezpieczenie
  • Wpis do Katalogu uczestników promowanego podczas misji
  • Udział w spotkaniach z dobranymi partnerami biznesowymi na Białorusi
  • Udział w spotkaniu z przedstawicielami Białoruskiej Izby Handlowo-Przemysłowej
  • Wydarzenia towarzyszące
  • Kompleksową obsługę wydarzenia przez pracowników KIG

Istnieje również możliwość zapewnienia dla Państwa zniżkowej rezerwacji hotelowej w rekomendowanym 4-gwiazdkowym hotelu Victoria2 w Mińsku.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Misji  prosimy o pilną rejestrację online pod adresem:

REJESTRACJA ONLINE

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami organizatora wyjazdu.

Piotr Lipiec

Biuro Współpracy z Zagranicą

tel.: +48 22 630 96 06

e-mail: plipiec@kig.pl

www.kig.pl

Bartłomiej Nersewicz

Biuro Współpracy z Zagranicą

tel.: +48 22 630 96 86

e-mail: bnersewicz@kig.pw