Menu Zamknij

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA NA SPOTKANIU NOWOROCZNYM

Laureatek i laureatów było wielu – do wręczenia były bowiem nagrody w miejskich programach, medale ,,Merentibus’’,  tytuły ,,Promotor częstochowskiej gospodarki” czy nagrody za prace naukowe promujące Miasto.

,,Merentibusy’’ to odznaczenia, które przyznaje prezydent Częstochowy za szczególne zasługi dla miejskiej społeczności i samorządu lokalnego. Tym razem odebrały je dwie osoby – Aneta Janik-Barciś i Adam Mroczek.

Spotkanie noworoczne było też okazją do wręczenia wyróżnienia za zasługi dla Województwa Śląskiego. Tym razem przyznane zostało ono na wniosek naczelnika Wydziału Edukacji UM Rafała Piotrowskiego. Z rąk wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisława Gmitruka odebrała je Beata Strzelecka-Mach – wieloletnia dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 48 im. Armii Krajowej w Częstochowie.

Tak jak w poprzednich latach, prezydent Krzysztof Matyjaszczyk przyznał nagrody za działania spójne z programami miasta. I tak w kategorii ,,Częstochowa Wspiera Seniorów” nagroda przypadła Elżbiecie Markowskiej, od 2013 roku działającej na rzecz środowiska senioralnego.

Klub Sportowy Norwid nagrodzono w kategorii ,,Kierunek Przyjazna Częstochowa”

W kategorii „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” nagroda powędrowała do Huty Stalowa Wola S.A. oddział Autosan w Sanoku.

W ramach programu ,,Teraz Lepsza Praca’’ odbywa się konkurs ,,Promotor Częstochowskiej Gospodarki”. Wyróżniono w nim kilka podmiotów.

Nagroda przypadła też Fundacji Ucz się Zdrooowia oraz Grupie Argo Navi.

Nagroda Główna w konkursie oraz tytuł ,,Promotora Częstochowskiej Gospodarki 2023”powędrowały do Asten Group – firmy, która od niemal ćwierć wieku wyróżnia się na rynku ogólnopolskim i lokalnym, a ostatnio również międzynarodowym. 

Laureatem Nagrody Specjalnej został z kolei Uniwersytet Jana Długosza, reprezentowany podczas wieczoru przez rektor prof. dr. hab. Annę Wypych-Gawrońską. UJD odgrywa kluczową rolę w budowaniu wizerunku miasta i regionu poprzez swój dynamiczny rozwój i nowoczesne podejście do edukacji. 

Poznaliśmy też laureatki i laureatów Nagrody Prezydenta Miasta za najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską lub doktorską związaną z promocją Częstochowy.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym na scenie sali koncertowej Filharmonii Częstochowskiej gratulowali prezydent Krzysztof Matyjaszczyk oraz przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny.

Wszystkim Laureatom w imieniu Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej serdecznie gratulujemy !!!

ŹRÓDŁO: czestochowa.pl