Menu Zamknij

PROJEKT ZAWODOWA WSPÓŁPRACA II EDYCJA STARTUJE JUŻ OD WRZEŚNIA !!!

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że od 1 września br. rusza druga edycja projektu „Zawodowa współpraca” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Działania tego projektu potrwają do 31 sierpnia 2021 roku.

Ich głównym celem będzie wsparcie uczennic i uczniów w taki sposób, aby bez problemów poradzili sobie na rynku pracy po ukończeniu szkół. Służyć temu będzie udział w kursach zawodowych – w tym certyfikowanych, a więc zapewniających oficjalne potwierdzenie uzyskanych kwalifikacji, a także płatnych praktykach, stażach i zajęciach specjalistycznych. Będzie też można skorzystać z fachowego doradztwa edukacyjno-zawodowego. Projekt obejmie łącznie 286 osób z klas I-III branżowych szkół zawodowych oraz klas I-IV techników.

Nowością drugiej edycji jest fakt, że ze środków projektu finansowane będzie kształcenie techników mechatroników z innowacją zegarmistrzowską, a Częstochowa będzie jedynym miastem w tej części Europy z takim profilem kształcenia. Najbliższa szkoła kształcąca zegarmistrzów znajduje się w Wiedniu.

Kolejną konieczną na rynku pracy nowością jest technik technologii szkła. Ze względu na szybki rozwój w Częstochowie dwóch wielkich przedsiębiorstw z branży – Stölzle i GUARDIAN Glass – kierunek ten daje młodym ludziom gwarancję stabilnego zatrudnienia i możliwość rozwoju w światowych koncernach. Popyt na fachowców z takimi kwalifikacjami nie spada, za to problemem jest ich niewystarczająca liczba – ,,Zawodowa współpraca 2” ma być odpowiedzią na ten deficyt.

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem profili szkół technicznych i branżowych – w załączeniu.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w załączonym linku

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Kierownik Centrum Obsługi Inwestora UM Częstochowy p. Anną Mielczarek
Wydział Funduszy Europejskich i Rozwoju Urzędu Miasta Częstochowy
ul. Waszyngtona 5, pokój 112
tel. 34 37 07 213
amielczarek@czestochowa.um.gov.pl