Menu Zamknij

PROPOZYCJA ORGANIZACJI SZKOLENIA – „WYZWANIA PRAWNE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW W 2020 R.”

Szanowni Państwo, Przedsiębiorczy,
Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie we współpracy z firmą Członkowską Kancelarią Prawną EXPRESSIS VERBIS pragnie zorganizować bezpłatne szkolenie pt.
„Wyzwania prawne dla przedsiębiorców w 2020 r.” (szczegółowy opis – dostępny poniżej).

Jest ono adresowane w szczególności do właścicieli, członków zarządów lub przedstawicieli przedsiębiorstw oraz do tych wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą poznać możliwości, dzięki którym mogą skutecznie zadbać o bezpieczeństwo prawno-finansowe prowadzonego przez siebie przedsiębiorstwa oraz swoich bliskich.

 UWAGA: Szkolenie zostałoby zorganizowane po 20 października br. godz. 10.00.
Warunkiem organizacji szkolenia jest utworzenie grupy 15-osobowej, wówczas przekażemy Państwu wszystkie informacje dotyczące terminu i miesiąca szkolenia !!!

 Wszystkich Państwa zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o wstępne potwierdzenie udziału w wydarzeniu do dnia 8 października br. na adres e-mail: izba@riph.eu

OPIS SZKOLENIA

Aktualnie każdy przedsiębiorca musi zmagać się z wieloma przeciwnościami losu. Wynikają one nie tylko ze zwyczajnych wyzwań i specyfiki branży lub rynku, na obszarze których działa czy szeroko pojętego wpływu pandemii wirsua SARS-CoV-2, ale także przepisów prawnych często krępujących jego ruchy biznesowe. W tym stanie rzeczy coraz trudniejszym zadaniem staje się zapewnienie swoim bliskim bezpieczeństwa finansowego na wypadek niespodziewanej ingerencji właściwych organów publicznych w prowadzoną działalność gospodarczą, fiaska przedsięwzięcia gospodarczego, konieczności wycofania się z biznesu z powodu słabego stanu zdrowia lub podeszłego wieku albo nagłej śmierci. Pragnąc zminimalizować istniejące lub ewentualne ryzyka oraz zagrożenia związane z zabezpieczeniem majątku, nierzadko zgromadzonego w ramach tzw. firmy rodzinnej, należy rekomendować docelowe spełnienie wymaganych prawem, lecz często zupełnie pomijanych w codziennym życiu biznesowym wymogów polskiego lub unijnego ustawodawcy. Biorąc udział w naszym szkoleniu można poznać w przystępny sposób ich sens oraz – co więcej – skonsultować własny przypadek z naszymi trenerami, którzy zajmują się tego typu sprawami w swej stałej praktyce zawodowej.

PROGRAM SZKOLENIA (CZAS TRWANIA – OK. 120 MINUT)

  1. Wprowadzenie.
  2. Ochrona danych osobowych po zmianach z maja i czerwca 2019 r. (ok. 15 minut)
  3. Przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu po nowelizacji z 19 października 2019 r. (ok. 15 minut)
  4. Logotyp jako podstawowe dobro własności intelektualnej w przedsiębiorstwie. (ok. 15 minut)
  5. Perspektywa implmentacji unijnej tzw. dyrektywy o ochronie sygnalistów i jej przyszłe skutki dla biznesu. (ok. 15 minut)
  6. Planowanie sukcesji biznesu – rekomendowane działania w poszczególnych obszarach prawa polskiego oraz z wykorzystaniem zagranicznych rozwiązań. (ok. 20 minut)
  7. Inwestowanie czasu i środków finansowych we wdrażanie oraz stosowanie instrumentów prawnych służych ochronie prawnej prowadzonego biznesu i osób bliskich przedsiębiorcy. (ok. 10 minut)
  8. Dyskusja. (ok. 15 minut)
  9. Podsumowanie.