Menu Zamknij

RELACJA Z XI EUROPEJSKIEGO KONGRESU GOSPODARCZEGO W KATOWICACH.

W dniach 13-15 maja w Katowicach odbył się XI Europejski Kongres Gospodarczy, który był rekordowy pod względem frekwencji; uczestniczyło w nim 12,5 tys. gości.
Już po raz 11. wokół tego, co aktualne, ważne dla gospodarki, decydujące o rozwoju i przyszłości, spotkali się prezesi największych korporacji, praktycy biznesu, ministrowie rządów i politycy europejscy, twórcy start-upów, samorządowcy, naukowcy, eksperci i dziennikarze.

Program wydarzenia wypełniło m.in. ponad 150 sesji tematycznych, w których uczestniczyło ok. 1 tys. prelegentów. Najważniejsze z nich poświęcono przyszłości Europy, transformacji energetycznej, cyfryzacji, zrównoważonemu rozwojowi i nowym trendom konsumenckim. Kongres – odbywający się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Wśród innych tematów XI edycji katowickiego Kongresu znalazły się m.in.: zależność między ekspansywnymi technologiami a rozwojem gospodarczym i społecznym, wyzwania cyfryzacji, robotyzacji, automatyzacji, międzynarodowa współpraca gospodarcza, sukcesja i firmy rodzinne, rozwój metropolii i regionów, transformacja sektora energii i paliw.
Mówiono też m.in. o warunkach rozwoju firm, branż czy krajów, ujętych w perspektywie rozwoju odpowiadającego wyznaniom zmian klimatycznych, w nawiązaniu do ubiegłorocznego szczytu COP24, który odbywał się w oparciu o te same lokalizacje w Katowicach. Na kongresie miały też miejsce międzynarodowe spotkania gospodarcze: Europa Centralna – Afryka, Polska – Ameryka Łacińska, Polska – Chiny i Polska – ASEAN.

W wydarzeniu uczestniczył również przedstawiciel naszej Izby, Pan Jerzy Nowakowski – Członek Zarządu RIPH w Częstochowie.

Relacja z Kongresu i wydarzeń towarzyszących dostępne na stronie internetowej www.eecpoland.eu/2019/pl