Menu Zamknij

ROZLICZENIA ŚRODOWISKOWE – CZAS START! [PORADNIK]

Setki tysięcy przedsiębiorców muszą w najbliższym czasie zmierzyć się z rozliczeniami środowiskowymi. Pierwsze miesiące roku to czas składania rozmaitych sprawozdań, wykazów i uiszczania opłat za korzystanie ze środowiska, a także rozliczenia się z obowiązków recyklingu i odzysku. Między innymi do 28 lutego trzeba złożyć raport do KOBiZE o emisjach pyłów i gazów do powietrza.

Przedsiębiorcy nie mogą też zapomnieć, że z końcem bieżącego miesiąca mija termin wniesienia rocznej opłaty za utrzymanie wpisu w BDO (która wynosi 100 zł w przypadku mikroprzedsiębiorstw lub 300 zł w przypadku firm większych). Z kolei do 15 marca muszą sporządzić sprawozdania i wnieść opłaty te firmy, które wprowadzają na rynek produkty w opakowaniach i niektóre inne towary, np. sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie i akumulatory, opony.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: https://www.gazetaprawna.pl/firma-i-prawo/artykuly/8360044,bdo-rozliczenia-srodowiskowe-terminy-recykling-i-odzysk.html zachęcamy do zapoznania się z artykułem.