Menu Zamknij

UMÓWISZ SIĘ NA WIZYTĘ W URZĘDZIE SKARBOWYM ONLINE

Wprowadzono pilotażową usługę umawiania wizyt w urzędach skarbowych online – na razie w województwach: podlaskim, wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim, opolskim, śląskim i warmińsko-mazurskim, a od 16 listopada – w całym kraju.

Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła taką opcję, by zapewnić urzędom możliwość przygotowania się na wizyty petentów w panującym reżimie sanitarnym i zmniejszyć kolejki.

Umawiania wizyt

Od 16 listopada w całym kraju będzie możliwe umówienie się na wizytę w urzędzie skarbowym online – jak informuje KAS. – Dzięki usłudze zwiększymy komfort załatwiania spraw w urzędzie przy zapewnieniu wytycznych dotyczących bezpieczeństwa, co jest szczególnie ważne w obecnej sytuacji – informuje szefowa KAS, Magdalena Rzeczkowska cytowana w informacji przekazanej na ten temat. Wizytę umawia się za pomocą formularzu na stronie podatki.gov.pl lub lokalnego urzędu skarbowego, który chce się odwiedzić.

Jednocześnie KAS przypomina, by w związku z pandemią na wizyty w urzędzie umawiać się jedynie w ostateczności. Do dyspozycji petentów są także inne kanały wsparcia zdalnego jak infolinia Krajowej Informacji Skarbowej czy możliwość załatwiania niektórych spraw urzędowych przez stronę podatki.gov.pl lub biznes.gov.pl.

Źródło: www.mala-firma.pl