Menu Zamknij

XVIII POSIEDZENIE RADY PRZEDSIĘBIORCÓW

Szanowni Państwo,
w imieniu Rzecznika MŚP serdecznie zapraszamy do udziału w XVIII Posiedzeniu Rady Przedsiębiorców. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje.

DZIESIĄTKA RZECZNIKA MŚP
Systemowe zmiany dla przedsiębiorców – postulaty środowiska gospodarczego zrzeszonego w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP które odbędzie się 9 listopada 2020 r. (poniedziałek) o godz. 11.00  
  Ze względu na wymogi sanitarne uczestnictwo w Posiedzeniu możliwe będzie wyłącznie w formule zdalnej na kanale Rzecznika MŚP w serwisie facebook: https://www.facebook.com/BiuroRzecznikaMSP

Uczestnictwo nie wymaga dodatkowych narzędzi informatycznych ani wcześniejszej rejestracji.
 
  W listopadzie ubiegłego roku Rzecznik MŚP zwrócił się do Państwa z prośbą o przedstawienie najważniejszych Państwa zdaniem 4 postulatów systemowych zmian w obszarze prawa gospodarczego i otoczenia biznesu, które ułatwią funkcjonowanie wszystkim przedsiębiorcom w Polsce.

Dotychczas głos przedsiębiorców był rozproszony przez brak określenia wspólnych interesów całego środowiska – mikro i mali mieli inne problemy, a duże firmy inne. Taka sytuacja dawała pole politykom do rozgrywania poszczególnych środowisk i przeciwstawiania jednych drugim. Brakowało też platformy, która umożliwiałaby formułowanie i przedstawianie na zewnątrz uzgodnionych przez całe środowisko gospodarcze postulatów. W tej chwili mamy już takie możliwości.

Stwarza je Rada Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Możemy zacząć mówić jednym głosem, a co za tym idzie skutecznie zawalczyć o tak potrzebne dla gospodarki zmiany.

Naszym założeniem było, aby proponowane postulaty pozytywnie oddziaływały na otoczenie prawne i ekonomiczne biznesu, a jednocześnie mogły stać się wspólnym głosem całego środowiska przedsiębiorców w Polsce. Zarazem istotne było, aby w miarę możliwości, nie generowały one zbyt wysokich kosztów dla budżetu, dzięki czemu szansa na finalne wdrożenie ich w życie zostanie znacznie zwiększona.

Po licznych konsultacjach z nadesłanych 157 propozycji w drodze powszechnego konsensusu wyłoniliśmy 10 obejmujących oczekiwania zarówno dużych jak i małych firm.


Nasze postulaty poparło 205 organizacji członkowskich Rady Przedsiębiorców. 

Podczas posiedzenia zostaną one szerzej zaprezentowane, a następnie omówione przez przedstawicieli środowiska przedsiębiorców oraz środowiska akademickiego.

W spotkaniu wezmą udział:

Adam Abramowicz – Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców
Marek Goliszewski – Prezes Business Centre Club
prof. Stanisław Gomułka – główny ekonomista BCC
prof. Piotr Wachowiak – Rektor Szkoły Głównej Handlowej

Serdecznie zapraszamy do oglądania.