Menu Zamknij

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W REGIONALNYM FORUM ENERGETYCZNYM WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO -16-17 LISTOPADA 2023 r.

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Departament Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej wraz z Departamentem Ochrony Środowiska, Ekologii i Opłat Środowiskowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego organizuje w dniach 16-17 listopada 2023 r. Regionalne Forum Energetyczne Województwa Śląskiego. Forum odbędzie się w hotelu STOK w Wiśle. Udział w Forum jest bezpłatny, uczestnicy pokrywają sobie jedynie koszt dojazdu i noclegu (na podstawie załączonego formularza).

Drogą niniejszego pisma serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu, które kierowane jest przede wszystkim do przedstawicieli samorządów, przedsiębiorców branży energetycznej, uczelni technicznych oraz wszystkich osób związanych zawodowo z tematyką szeroko rozumianej energetyki, zmianami klimatu i ochroną środowiska.

Podczas Forum będą poruszane przede wszystkim tematy związane z wykorzystaniem wodoru zarówno w transporcie jak i energetyce, bezpieczeństwem energetycznym i rozwojem paliw alternatywnych, a także gospodarką obiegu zamkniętego (GOZ). Ponadto planowany jest udział doradcy parlamentarnego z Brukseli, który przybliży unijną perspektywę wykorzystania wodoru oraz przedstawiciela Ministerstwa Klimatu i Środowiska, który zaprezentuje tematy związane z tworzeniem i realizacją krajowej strategii w zakresie wodoru oraz polskiego porozumienia wodorowego i ich wpływu na działalność samorządów. Szczegółowy program zostanie wkrótce przesłany zainteresowanym drogą e-mailową.

Planowany jest przyjazd autobusu NESOBUS (dostarczony do Rybnika z firmy PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy Sp. z o.o.) zasilanego wodorem oraz samochodu osobowego podobnie zasilanego – Toyota Mirai (Uniwersytet Techniczny w Ostravie).
W trakcie Forum odbędzie się również wyjazdowe, otwarte posiedzenie Regionalnej Rady ds. Energii i Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej – gremiów działających przy Śląskim Związku Gmin i Powiatów w Katowicach.

W celu urozmaicenia Forum organizujemy giełdę kooperacyjną dla przedsiębiorców chcących przedstawić swoją ofertę szerokiemu gronu uczestników.

Dlatego też udostępniamy Państwu nieodpłatnie Salę kongresową C – giełda kooperacyjna (zdjęcie w załączeniu). Dla każdego przedsiębiorcy będzie stoik, krzesło i przestrzeń na roll-up czy wystawienie eksponatu/urządzenia/wyrobu.
Na Sali kongresowej A i B będzie odbywać się Forum. Taras bezpośrednio przy Sali Kongresowej C będzie na dostawę Państwa eksponatów/urządzeń pod samą salę.

Ponadto w trakcie Forum chcemy wystawić tam Toyotę Mirai zasilaną wodorem oraz autobus.
Foyer (przestrzeń przed salami kongresowymi – kratka) będzie miejscem na przerwy kawowe i dyskusje kuluarowe dla uczestników Forum.

Licząc na Państwa obecność i merytoryczne zaangażowanie w realizację naszego, kolejnego już Forum, podaję kontakt w celu przesłania zgłoszenia uczestnictwa (w załączniku) oraz uzyskania dodatkowych informacji:

Pan Mariusz Świąder (tel. 501 406 956, e-mail: mswiader@slaskie.pl) oraz Pan Maciej Wontor (tel. 514 780 130, e-mail: wontorm@slaskie.pl) z Departamentu Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej tut. urzędu.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
ul. Ligonia 46, 40-037 Katowice
Departament Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej
ul. Korfantego 79 bud.N,40-161 Katowice
Tel. +48 32 77 44 505