Menu Zamknij

ZESPÓŁ SZKÓŁ PLASTYCZNYCH – WSPÓŁPRACA

Szanowni Państwo,
Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie już po raz 8 realizuje społeczną akcję pn. „KULTURA NIE BOLI”, której finał odbędzie się już 10 czerwca 2021r.

To właśnie w ten dzień na Placu Biegańskiego w godz. 11.30-15.00 Młodzież z Zespołu Szkół Plastycznych wraz z nauczycielami zorganizuje społeczną akcję kierowaną do społeczności miejskiej: dzieci, młodzieży, dorosłych pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowa i tym razem także Fundacji Rodziny Staraków pt. KULTURA NIE BOLI! JA+TY=MY!

Akcja stała się tradycyjną formą działań społeczności szkolnej na rzecz mieszkańców naszego miasta. Łączy w sobie działania edukacyjne w pracowniach projektowania graficznego i publikacji multimedialnych oraz działania perswazyjne i informujące na rzecz wspólnoty lokalnej, w celu wywołania społecznie przydatnych postaw związanych z zachowaniem w przestrzeni miejskiej. W ramach akcji społecznej zapraszamy Państwa w imieniu Zarządu i Rady RIPH w Częstochowie do aktywnego włączenia się i udział w wydarzeniu. 

Dodatkowo mogą Państwo wesprzeć działania Zespołu Szkół Plastycznych i przekazać wsparcie finansowe, które będzie przeznaczone na wydanie pamiątkowej publikacji poświęconej wszystkim dotychczas zorganizowanym 8 edycjom. Logo sponsorów oraz tekst promujący ich działalność mogą zostać umieszczone w publikacji, która zawiera 300 plakatów uczniów, zaprojektowanych od 2012 do 2021 roku, w ilości 224 stron i nakładzie 1000 sztuk. 

W zamian za wsparcie okazane Szkole, mogą Państwo otrzymać możliwość przygotowania przez Uczniów pod współpracą z nauczycielami grafiki i informatyki specjalnie stworzone dla Państwa materiały reklamujące firmę.

W ramach tej współpracy Szkoła może przygotować dla Państwa: 

-projekty logotypów

-projekty identyfikacji wizualnych firm (z opracowaniem księgi znaku) i produktów (realizacja w zakresie pracy dyplomowej)

-projekty akcydensów: katalogi, ulotki, plakaty, foldery, zaproszenia

-projekty opakowań

-prototypy (w szczególnych przypadkach nawet 3D); gry edukacyjne, projekty nadruków na tkaniny, koszulki, torby (zestawy elementów w zakresie pracy dyplomowej)

-ilustracje autorskie

-projekty książek

-cykle plakatów reklamowych, społecznych, wydawniczych

-projekty spotu reklamowego, małej animacji

-projekt i wykonanie form przestrzennych (statuetka) lub płaskich (plakietka, medal)

-mozaika na ścianę, elewację (może być wykonane jako element ruchomy)

-projekt i wykonanie malarstwa wielkoformatowego lub w mniejszej skali

Wszystkie działania związane z projektem są odpowiednio wyceniane, zawierają osobno koszty projektu, materiału, wykonania. Szkoła może wystawić rachunek, ale nie fakturę. 

Zainteresowane firmy prosimy o kontakt z Biurem Izby wówczas będziemy mogli przekazać Państwu szczegółowe informacje na temat organizowanej akcji. To bardzo ważne, aby aktywnie wspierać naszą zdolną młodzież i dać szansę na rozwój ich kreatywności.