Menu Zamknij

FORUM BIZNESU NA SZCZYCIE TRÓJMORZA W BUKARESZCIE. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU.

W 2015 roku – z inicjatywy prezydentów Polski i Chorwacji, Andrzeja Dudy i Kolindy Grabar-Kitarović – postanowiono powołać grupę Trójmorza. W skład regionalnego projektu wchodzi 12 państw członkowskich Unii Europejskiej. Nadrzędne filary Inicjatywy to: rozwój gospodarczy, spójność europejska i więzi transatlantyckie. Celem grupy jest głównie współpraca na płaszczyznach: energetycznej, logistyczno-transportowej i informatyczno-telekomunikacyjnej w Europie Środkowej.

Podczas Szczytu w Bukareszcie organizatorzy planują wypracowanie krótkiej listy projektów międzysystemowych, w pełni zgodnych z polityką UE, w trzech priorytetowych dziedzinach (transport, energia, technologia cyfrowa). Poparcie listy przez uczestników Szczytu oznaczać będzie jednocześnie wsparcie polityczne dla tych projektów, które – na obecnym etapie – wydają się być najbardziej wykonalne i będą miały największy wpływ na region.

Krajowa Izba Gospodarcza współpracując z Izbą Przemysłowo-Handlową Rumunii zaprasza do udziału we wspomnianym Forum Biznesu, które odbędzie się przy okazji Szczytu Inicjatywy Trójmorza w dniach 17-18 września 2018 r. w Bukareszcie. Jednocześnie informujemy, że udział w Misji dedykowany jest dla firm z sektorów transportowego, energetycznego, IT/ICT.

Zgłoszenia zainteresowania udziałem w powyższej Misji można dokonać TUTAJ.

W celu uzyskania szczegółowych informacji o wydarzeniu, prosimy o kontakt z Panią Anną Derbin z Biura Współpracy z Zagranicą Krajowej Izby Gospodarczej pod nr tel.:

22 630 96 43, 506 241 636, 22 630 99 15.