Menu Zamknij

GALA LAURÓW UMIEJĘTNOŚCI I KOMPETENCJI RIG W KATOWICACH – ZŁOTY LAUR DLA UNIWERSYTETU IM. JANA DŁUGOSZA W CZĘSTOCHOWIE

Coroczna gala wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji odbyła się w sobotę 19 stycznia 2019 w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca.

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach od 27 lat jest organizatorem Gali podczas, której wręczane są Laury. Wydarzenie to pielęgnuje tradycję przekazywania podziękowań wybitnym osobowościom. Celem Laurów Umiejętności i Kompetencji jest zwrócenie uwagi na autorytety – niezwykle potrzebne w dzisiejszych czasach. To również próba przypomnienia o uniwersalnych wartościach, poprzez osoby, w których działaniach można je odnaleźć – mówi Tadeusz Donocik – Honorowy Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz Przewodniczący Kapituły Laurów Umiejętności i Kompetencji.

W tegorocznej edycji wyróżnieniem Złoty Laur Umiejętność i Kompetencji w kategorii „Nauka i innowacyjność” uhonorowany został Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie. Nagrodę odebrała Rektor prof. dr hab. Anna Wypych Gawrońska, która pogratulowała wszystkim nagrodzonym, jak również złożyła podziękowania Prezesowi Tadeuszowi Donocikowi i Prezesowi Tomaszowi Zjawionemu za wyróżnienie.

W uroczystości wręczenia Laurów uczestniczył Prezydenta Rady RIPH w Częstochowie Pan Tadeusz Szymanek.

Zarząd i Rada RIPH w Częstochowie składają serdeczne gratulacje za otrzymanie nagrody jaką jest otrzymanie Złotego Lauru Umiejętności i Kompetencji. To zaszczyt dla całego środowiska gospodarczego i naukowego, iż osoba tak aktywnie zaangażowana w działalność na rzecz rozwoju i podnoszenia jakości kształcenia, aktywnie nawiązująca współpracę z przedsiębiorcami poprzez tworzenie kierunków dedykowanych, dzięki swojej codziennej ciężkiej i wymagającej wyrzeczeń pracy potrafi każdego dnia z determinacją kreować i rozwijać naszą częstochowską Uczelnie. Gratulujemy, iż cały trud i poświęcenie zostało dostrzeżone i nagrodzone podczas XXVII Gali Laurów Umiejętności i Kompetencji. Życzymy zdrowia, dalszych sukcesów, rozwoju oraz realizacji kolejnych działań podnoszących standard kształcenia młodego pokolenia.  

Pełna lista nagrodzonych Laureatów dostępna na stronie internetowej Regionalnej Izby Gospodarczej – tutaj.