Menu Zamknij

NOWY NUMER „ZUS DLA BIZNESU” ZAPRASZAMY DO LEKTURY

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie zaprasza serdecznie do zapoznania się z najnowszym numerem magazynu informacyjnego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych „ZUS DLA BIZNESU”. W wydaniu znajdziecie Państwo informacje m. in. na temat:

  • nowych zasad przechowywania dokumentacji pracowniczej, które wchodzą w życie od 1 stycznia 2019 roku. Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami pracodawcy, będą zobowiązani do przechowywania dokumentacji pracowniczej nowo zatrudnionych pracowników tylko przez dziesięć lat, a nie jak dotychczas 50. Istotnym ułatwieniem w tym zakresie jest możliwość prowadzenia dokumentacji w formie elektronicznej.

  • w jaki sposób, pracodawca może dokonać kontroli osoby zatrudnionej w okresie, gdy pobiera wynagrodzenie za czas choroby, zasiłek chorobowy, opiekuńczy, świadczenie rehabilitacyjne itp. Jeśli to ZUS wypłaca świadczenia chorobowe pracownikom, może dokonać kontroli na wniosek pracodawcy;

  • przedsiębiorcy opłacający od stycznia składki na indywidualny numer rachunku składkowego (NRS) mogą, w razie jakichkolwiek wątpliwości skorzystać z pomocy doradcy płatnika składek. W numerze znajduje się poradnik jak dokonać rezerwacji wizyty u doradcy w Oddziale ZUS.

Najnowszy numer Magazynu Informacyjnego „ZUS DLA BIZNESU” możecie Państwo pobrać bezpłatnie ze strony internetowej ZUS, klikając w poniższy

link.