Menu Zamknij

PROPOZYCJE KONKURSÓW: INWESTOR BEZ GRANIC I RANKING ZIELONYCH INICJATYW

Szanowni Państwo,
otrzymaliśmy propozycje dwóch ciekawych konkursów, które mogą Państwa zainteresować, dlatego przedstawiamy poniżej owe propozycje, jednocześnie życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom konkursów.

Konkurs portalu gospodarczego WNP.PL i magazynu Nowy Przemysł ” Inwestor bez Granic 2023″

Konkurs „Inwestor bez Granic” organizowany jest od 2017 roku. Nagrody zostają przyznane w dwóch kategoriach:
– inwestorzy zagraniczni w Polsce, których przedsięwzięcia i aktywność biznesowa została zweryfikowana w praktyce. Realizują inwestycje o zauważalnej skali, ale – co jeszcze ważniejsze – dające rozwojowy impuls dla całej polskiej gospodarki, wnoszące nową wartość i budujące sieć kooperacji.
– polscy inwestorzy, którzy zdecydowali się na odważne, skuteczne strategie ekspansji zagranicznej. Oceniany jest ich wpływ na potencjał polskiego eksportu, ale przede wszystkim to, jak skutecznie budują markę Polski w świecie, czy otwierają drzwi na nowe rynki przed innymi polskimi firmami – poszerzając horyzonty polskiej gospodarki.

Zgłoszenia można przesyłać do 28 lutego 2023 r. na adres mailowy agnieszka.kolodziej@ptwp.pl, w temacie maila należy wpisać: „Inwestor bez granic – zgłoszenie”.

Ranking Zielonych Inicjatyw – Najlepsze zielone wdrożenia.

  Ranking jest częścią szeroko zakrojonej kampanii realizowanej przez Grupę PTWP, wydawcę portalu WNP.PL oraz serwisu Zielony Indeks, poświęconych tym, którzy aktywnie uczestniczą w „zielonej” transformacji polskiej gospodarki.

Stanowi przegląd najciekawszych, najbardziej pomysłowych i efektywnych inwestycji i działań służących ograniczeniu wpływu działalności gospodarczej na środowisko i klimat.

Podczas uroczystej gali nagrodzone zostaną te firmy, które w swoich działaniach kierują się myślą o zmniejszaniu swojego wpływu na środowisko naturalne, ograniczają emisje towarzyszące produkcji, inwestują w technologie zmniejszające zapotrzebowanie na surowce, energię i paliwa, wprowadzają rozwiązania redukujące wolumen odpadów, umożliwiające ich recykling.

Zgłoszenia do rankingu można nadsyłać do 17 lutego 2023 r. na adres ranking@ptwp.pl

Więcej szczegółów dotyczących obu inicjatyw znajduje się poniżej.

Inwestor bez granic

Inwestor Bez Granic   Inwestorzy na start. Ruszyła kolejna edycja prestiżowego konkursu! Inwestor bez Granic, to doroczny konkurs redakcji portalu gospodarczego WNP.PL i magazynu Nowy Przemysł. Laureatami konkursu będzie wąskie, elitarne grono firm: inwestorów zagranicznych w Polsce oraz polskich firm inwestujących na zagranicznych rynkach.  Tegorocznych zwycięzców poznamy podczas oficjalnej gali w trakcie XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.   ZGŁOŚ SIĘ   Celem konkursu jest propagowanie wzorcowych relacji między inwestorem, rynkiem i administracją – partnerskich i przejrzystych, opartych na zaufaniu i odpowiedzialności – którym towarzyszy ekonomiczna skuteczność w realizacji strategii inwestycyjnej. W ramach konkursu „Inwestor bez Granic” nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: • inwestorzy zagraniczni w Polsce, których przedsięwzięcia i aktywność biznesowa została zweryfikowana w praktyce. Realizują inwestycje o zauważalnej skali, ale – co jeszcze ważniejsze – dające rozwojowy impuls dla całej polskiej gospodarki, wnoszące nową wartość i budujące sieć kooperacji. • polscy inwestorzy, którzy zdecydowali się na odważne, skuteczne strategie ekspansji zagranicznej. Oceniany jest ich wpływ na potencjał polskiego eksportu, ale przede wszystkim to, jak skutecznie budują markę Polski w świecie, czy otwierają drzwi na nowe rynki przed innymi polskimi firmami – poszerzając horyzonty polskiej gospodarki.   Zgłoszenia można przesyłać do 28 lutego 2023 r. na adres mailowy agnieszka.kolodziej@ptwp.pl, w temacie maila należy wpisać: „Inwestor bez granic – zgłoszenie”. Zasady konkursu i szczegóły dotyczące sposobu zgłaszania kandydatów zostały określone w regulaminie konkursu. Więcej szczegółów dotyczących konkursu znajduje się w artykule na portalu www.wnp.pl.    Inwestor Bez Granic

 Rusza Ranking Zielonych Inicjatyw

Zielony Indeks   Najlepsze zielone wdrożenia. Startuje Ranking Zielonych Inicjatyw Zapraszamy do wzięcia udziału w nowej, poszerzonej odsłonie rankingu – przeglądzie najciekawszych, najbardziej pomysłowych i efektywnych inwestycji i działań służących ograniczeniu wpływu działalności gospodarczej na środowisko i klimat. Podczas uroczystej gali nagrodzimy te firmy, które w swoich działaniach kierują się myślą o zmniejszaniu swojego wpływu na środowisko naturalne, ograniczają emisje towarzyszące produkcji, inwestują w technologie zmniejszające zapotrzebowanie na surowce, energię i paliwa, wprowadzają rozwiązania redukujące wolumen odpadów, umożliwiające ich recykling.   Zielony Indeks   JAK DOKONAĆ ZGŁOSZENIA? • zgłoszenia do rankingu można nadsyłać do 17 lutego 2023 r. na adres ranking@ptwp.pl, • powinny one zawierać:
– krótki opis jednego projektu zakończonego w latach 2020-2022 (inwestycji, wdrożenia modernizacji, usprawnienia itp.),
– czas jego realizacji,
– łączne poniesione nakłady inwestycyjne,
– środowiskowe efekty wdrożenia 
– dane kontaktowe osoby odpowiadającej za opracowanie zgłoszenia.   Gala laureatów z wręczeniem specjalnych certyfikatów odbędzie się w trakcie XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego 24-26 kwietnia 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Ranking Zielonych Inicjatyw jest kontynuacją – w rozszerzonej formule – Rankingu Inicjatyw Dekarbonizacyjnych 2022. Laureatami ubiegłorocznej edycji tego rankingu są firmy: Azoty, Kompania Piwowarska, NRG Projekt, OSM Włoszczowa, Panattoni, Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Veolia. Poznaj szczegóły Ranking jest częścią szeroko zakrojonej kampanii realizowanej przez Grupę PTWP, wydawcę portalu WNP.PL oraz serwisu Zielony Indeks, poświęconych tym, którzy aktywnie uczestniczą w „zielonej” transformacji polskiej gospodarki.
Zapraszamy do zgłaszania projektów!