Menu Zamknij

RAPORT BRANŻOWY PT. WIZERUNEK USŁUG OUTSOURCINGU SIŁ SPRZEDAŻY W POLSCE 2018. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W BADANIU.

Pod koniec 2017 roku ukazał się raport branżowy „Wizerunek usług outsourcingu sił sprzedaży w Polsce”. Opracowanie prezentuje nastawienie i opinie o branży zarówno przedsiębiorców, jak i pracowników. Raport powstał we współpracy Grupy NDG oraz partnerów: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów i Fundacji Pro Progressio.

Raport odpowiada na podstawowe pytania, dotyczące znajomości usługi outsourcingu sił sprzedaży i jej elementów, nastawienia do niej oraz przyszłości zewnętrznych form wsparcia procesów biznesowych.

Opracowanie zostało podzielone na trzy części. Pierwsza część prezentuje stanowisko polskich przedsiębiorców dotyczące outsourcingu sił sprzedaży. Druga – nastawienie i doświadczenia przedstawicieli medycznych, farmaceutycznych i handlowych do podejmowania pracy za pośrednictwem firm świadczących usługi outsourcingu sił sprzedaży. W trzeciej części prezentowane są wyniki badania przeprowadzonego przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Grupa NDG przygotowuje się do kolejnej jego odsłony, co pozwoli stworzyć materiał porównawczy do roku poprzedniego.  Badania prowadzone są za pomocą ankiet dwutorowo – z jednej strony badani są przedstawiciele handlowi, medyczni, farmaceutyczni, a z drugiej przedsiębiorcy.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu ankietowym. Ankieta znajduje się na stronie organizatora badania pod następującym linkiem.