Menu Zamknij

SĄ ŚRODKI NA ZAŁOŻENIE FIRMY. AGENCJA ROZWOJU REGIONALNEGO W CZĘSTOCHOWIE S.A. PROWADZI NABÓR DO NOWEGO PROJEKTU UNIJNEGO – „CZAS NA BIZNES”.

Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie ruszyła z nowym unijnym projektem „Czas na biznes”, który ma na celu wsparcie finansowe i szkoleniowe osób zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej.

Warty ponad 7 mln zł projekt, który będzie realizowany do końca sierpnia 2022 roku, skierowany jest do 115 osób bezrobotnych powyżej 30. roku życia z Częstochowy, powiatu częstochowskiego, kłobuckiego i myszkowskiego.

– Projekt  dedykowany jest osobom nieaktywnym zawodowo. W ostatnich miesiącach takich osób z uwagi na stan epidemii mamy nieco więcej, niż miało to miejsce na początku roku – zauważa Marcin Kozak, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie. – Każdy z uczestników projektów otrzyma jednorazowo 23 tys. zł na rozpoczęcie działalności. Dodatkowo może liczyć także na comiesięczne wsparcie finansowe w wysokości 2600 zł nawet przez jeden rok. Łącznie więc daje to kwotę ponad 40 tys. zł na osobę.

W ramach projektu przewidziane jest również wsparcie szkoleniowe przed założeniem działalności gospodarczej. Tematyka szkoleń będzie obejmować m.in.: formalno-prawne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej, formy rozliczeń z US i ZUS, źródła finansowania działalności gospodarczej, podstawy rachunkowości, prawo cywilne w działalności gospodarczej, podstawy sporządzania biznes planu/zasady planowania finansowego, strategia marketingowa, obowiązki związane z zatrudnianiem pracowników.

Kontakt:
Projekt „Czas na biznes” kontakt pod numerem tel. 34 324 50 75;
Więcej informacji na temat realizowanych przez ARR projektów pod numerem tel. 34 360 56 88.

Źródło: http://www.wczestochowie.pl/artykul/35981,jestes-bezrobotny-i-myslisz-o-zalozeniu-firmy–pomoze-agencja-rozwoju-regionalnego-w-czestochowie?fbclid=IwAR0j-kPR3foB0bnxBt0VrDMLhocDf-fhf-kpjLY0foytLRG1OA3Fj8EsHPg