Menu Zamknij

ŚNIADANIE Z PRZEDSIĘBIORCAMI – ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

Szanowni Państwo,
w imieniu Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. serdecznie zapraszamy na spotkanie z cyklu „Śniadanie z przedsiębiorcami”, które odbędzie się tradycyjnie w pierwszy czwartek miesiąca tj. 5 grudnia 2019 r. od godz. 8.30 w Częstochowskim Parku Przemysłowo – Technologicznym, przy ul. Wały Dwernickiego 117/121.

Temat spotkania: „Zatrudnianie cudzoziemców ratunkiem dla polskich pracodawców?”

Główne zagadnienia prezentacji:

  • Sytuacja na częstochowskim rynku pracy, a pracownicy cudzoziemscy.
  • Leasing pracowniczy, pracownicy tymczasowi, outsourcing usług, czy zatrudnienie bezpośrednie – czym się różnią i jak je stosować zgodnie z prawem?
  • Pobyt i praca cudzoziemców – co zrobić, by wszystko odbyło się legalnie?
  • Przewlekłość postępowań legalizacyjnych – odpowiednia strategia kluczem do sukcesu.
  • Obowiązki podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcom – czy jesteśmy ich świadomi i prawidłowo je wypełniamy?
  • Propozycja zmian w przepisach dot. legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców w Polsce – co i jak zmienić, by odbyło się to z korzyścią dla pracodawców, cudzoziemców i urzędów?

PRELEGENT

Michał Wysłocki – Dyrektor Działu Prawa Imigracyjnego w Kancelarii Sadkowski i Wspólnicy. Członek zespołu roboczego ds. legalizacji pobytu i zatrudnienia cudzoziemców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Laureat nagrody publiczności w organizowanym przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji w konkursie Złote Wachlarze 2018. Autor wielu wypowiedzi i artykułów dot. zatrudniania cudzoziemców w Polsce.

Gościem specjalnym spotkania z przedsiębiorcami będzie Prezydent Miasta Częstochowy – Krzysztof Matyjaszczyk

REJESTRACJA

Uprzejmie prosimy o rejestrację na spotkanie do 4 grudnia za pomocą formularza na naszej stronie internetowej: http:/www.arr.czestochowa.pl/ – zapisy w zakładce „Śniadania z  przedsiębiorcami”.

KONTAKT

Osobą do kontaktu jest pani Paulina Ptaszek. Wszelkie pytania kierować można mailowo na adres sniadania@arr.czestochowa.pl lub telefonicznie pod numerem 34 360 56 88.

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY.