Menu Zamknij

TURNIEJ O SZABLĘ STAROSTY OLSZTYŃSKIEGO. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WYDARZENIU

Już w najbliższą niedzielę 12 sierpnia na błoniach zamkowych w Olsztynie, odbędzie się kolejna odsłona turnieju rycerskiego pn: „Obrona Zamku Olsztyńskiego – Turniej o szablę Starosty Olsztyńskiego”. Zmagania rozpoczną się o godzinie 11.00 paradą grup rekonstrukcyjnych, która ruszy spod murów zamku do kościoła p. w. Jana Chrzciciela, by wziąć udział w zaplanowanej na tę okazję Mszy Odpustowej.

O godzinie 14.00 odbędzie się  prezentacja grup oraz pokazy broni czarnoprochowej, husarii i sokolnicze. Następnie rozpoczną się walki o nagrody ufundowane przez sponsorów: szablę i kołczan. Podczas turnieju będą organizowane również liczne konkursy dla publiczności, a także warsztaty: czerpania papieru, wytopu i obróbki szkła.

O godzinie 16.00 organizatorzy zapraszają na rekonstrukcję bitwy z 1587 roku – Obrona Zamku Olsztyńskiego. Na zakończenie odbędzie się turniej łuczniczy oraz pokaz strojów dżygitówki i artylerii.

Organizatorami wydarzenia są Spółka do Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej wsi Olsztyn oraz  XVII-wieczne  Grupy Rekonstrukcyjne. Partnerem oraz patronem  zmagań jest Jurajska Gmina Olsztyn.