Menu Zamknij

WAŻNA INFORMACJA – ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU I KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W CZĘSTOCHOWIE OD 1 LIPCA 2021 R.

Szanowni Państwo,
w imieniu Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie informujemy, że w związku z realizacją strategicznych inwestycji drogowych na terenie miasta, od 1 lipca zmianie ulegnie organizacja ruchu w obrębie dwóch placów budowy tj.:

• Udrożniony zostanie przejazd przez rondo na skrzyżowaniu ulic: Legionów/Żużlowa, tym samym przestaną obowiązywać objazdy aktywne przy zamknięciu.

• Udrożniony zostanie przejazd przez skrzyżowanie ulic: Srebrna, Mirowska, Złota.

• Zamknięty zostanie przejazd przez most nad Wartą w ciągu ulicy Mirowskiej. Zamknięcie będzie można ominąć korzystając z objazdu ulicami: Mirowską, Srebrną, Drogowców do węzła „al. Wojska Polskiego – al. Jana Pawła II” i dalej al. Jana Pawła II poprzez Rondo Trzech Krzyży do ul. Warszawskiej aż do ul. Mirowskiej w jednym kierunku, a w przeciwnym – ulicami: Nadrzeczną do Ronda Trzech Krzyży i dalej al. Jana Pawła II do węzła „al. Wojska Polskiego – al. Jana Pawła II” przez ulice: Drogowców i Srebrną do Mirowskiej (poglądowa mapa objazdów w załączniku). Możliwy będzie dojazd do szpitala i ul. Żabiej od strony Zawodzia (od strony skrzyżowania z ul. Faradaya). Przez most nad Wartą pozostawiony zostanie jedynie przejazd awaryjny dla służb ratunkowych i przejście dla pieszych na drugą stronę po północnej stronie obiektu.

Ponadto w drugim tygodniu lipca zostanie wprowadzona organizacja ruchu w związku z rozpoczęciem wielkiej przebudowy al. Wojska Polskiego („DK-1″) w Częstochowie. Dokładna data jej wprowadzenia zostanie podana na przełomie miesiąca po otrzymaniu korespondencji urzędowej umożliwiającej formalne przekazanie budowy wykonawcy prac, o czym poinformujemy odrębnym komunikatem.

Więcej informacji dostępne pod linkiem:
 http://mzd.czest.pl/aktualnosci-mzdit/tytul-wielkie-zmiany-w-organizacji-ruchu-i-komunikacji-miejskiej-w-czestochowie-od-lipca-utrudnienia