Menu Zamknij

WAŻNY KOMUNIKAT – UWAGA NA E-MAILE OD OSZUSTÓW PODSZYWAJĄCYCH SIĘ POD URZĄD SKARBOWY!

Przedsiębiorcy otrzymują fałszywe maile od oszustów podszywających się pod Urząd Skarbowy. W mailach jest zawarte wezwanie do zapłaty podatku. Jest to oczywiście próba wyłudzenia – na takie wezwania nie należy odpowiadać.

Polska Izba Administracji Skarbowej informuje, że nie wysyła żadnych maili oraz że nigdy wezwania do zapłaty podatku nie są przesyłane drogą elektroniczną.

Fałszywe maile z Urzędu Skarbowego

W ramach ostrzeżenia przed oszustami Izba Administracji Skarbowej opublikowała fragment maila, który jest rozsyłany do przedsiębiorców z Kujaw i Pomorza:

„Witam, przesyłamy wezwanie do uiszczenia zaległego podatku VAT pod groźbą kary wynoszącej od 5 tys. do 500 tys. zł. Okres na wpłacenie zaległości wynosi 7 dni roboczych od dnia dzisiejszego. Rachunek, na który należy wpłacie należny podatek, to PKO BP 20 (…) 36 z tytułem zaległy podatek VAT”. (pisownia oryginalna)

Mail zakończony jest danymi osobowymi rzekomego pracownika Urzędu Skarbowego wraz z telefonami do niego. To fałszywe wiadomości, które należy zignorować lub usunąć ze skrzynki pocztowej od razu po otrzymaniu.

Urzędy Skarbowe nie wysyłają maili

Krajowa Izba Administracji Skarbowej informuje, że żadne maile z wezwania do zapłaty podatku nie są przez nią wysyłane. Warto wiedzieć, że taki rodzaj korespondencji nigdy nie przychodzi mailowo. Podane w mailach numery telefonów, nazwiska pracowników US czy numery kont bankowych są fałszywe. Otwieranie linków oraz załączników do takich fałszywych maili może narażać komputer na zainfekowanie wirusem.

Kolejni oszuści

To już kolejny atak oszustów w ostaniem czasie. Niedawno przedsiębiorcy otrzymywali maile o rzekomej kontroli skarbowej, w których oszuści prosili o kontakt z Urzędem poprzez wypełnienie formularza i odesłanie do urzędu.