Menu Zamknij

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W PROJEKCIE „CIEKAWI ŚWIATA. CIEKAWI PRZYSZŁOŚCI”

Szanowni Państwo,
w imieniu Zarządu i Rady RIPH w Częstochowie rekomendujemy projekt koordynowany już po raz trzeci przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy pn. „Ciekawi świata. Ciekawi przyszłości”, który ma na celu przybliżenie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych profili i specyfiki działalności częstochowskich firm. Projekt przygotowuje młodzież do wejścia na rynek pracy, a przedsiębiorcom daje szansę na znalezienie przyszłych kandydatów do pracy.

W ramach realizacji projektu w ubiegłym roku, wspólnie z Państwem udało się zorganizować 8 wizyt młodzieży w zakładach pracy (zakłady przemysłowe i biura). Dzięki tym spotkaniom, młodzież miała szansę zapoznać się ze specyfiką zakładu pracy, wymaganiami stawianymi przed kandydatami na pracowników, a także zweryfikować swoje wyobrażenia na temat danej branży.

Na chwilę obecną jest to najważniejsze zadanie, przed którym wspólnie stoją przedsiębiorcy i przyszli kandydaci do zatrudnienia obecnie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i Uczelni. Nie możemy pozwolić, aby program pozostał sam sobie. Ważnym jest, aby przedsiębiorcy aktywnie włączyli się w realizację projektu i umożliwili naszej młodzieży poznać jak większą ilość firm, a tym samym co podkreślamy z całą świadomością, nie przegapić tej historycznej chwili włączenia się szkół, Urzędu Miasta Częstochowy i instytucji w przyszłość gospodarczą naszego Miasta i subregionu.  

Mając na uwadze stan epidemii, nauczanie zdalne, taka wizyta może odbyć się wirtualnie. W imieniu organizatorów projektu zwracam się z prośbą o rozważenie możliwości organizacji wirtualnej wizyty młodzieży w Państwa zakładzie pracy. Być może posiadacie Państwo tzw. wirtualny spacer po firmie lub materiały informacyjne (prezentację multimedialną, film, broszurę) dot. oferowanego zatrudnienia oraz poszukiwanych kandydatów do pracy. Istnieje również możliwość organizacji stacjonarnej wizyty w Państwa firmach, jeżeli pozwalają na to wprowadzone przez Państwa zasady bezpieczeństwa.  

Wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych współpracą serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie. Szczegółowych informacji udzieli koordynator projektu Pan Paweł Jędrasiak (pjedrasiak@czestochowa.um.gov.pl lub tel. 34 37-07-632).