Menu Zamknij

Spotkanie gospodarcze z Polonią amerykańską – Inwestuj w Częstochowie

W środę 5 września o godz. 10.00 w Centrum Kamienicy Kupieckiej mieszczącej się w Częstochowie przy Al. NMP 24 odbyło się spotkanie gospodarcze z udziałem przedstawicieli Polsko-polonijnej Unii Gospodarczej, polonijnych przedsiębiorców oraz lokalnych przedsiębiorców, podczas którego rozmawiano o możliwościach inwestycyjnych, rozwoju gospodarczym oraz współpracy polegającej na zachęceniu przedsiębiorców do inwestowania na terenach naszego miasta.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Częstochowie, a zaproszeni przedstawiciele Polonii przyjechali do Częstochowy na zaproszenie Senatora RP Pana Artura Warzochy.

Polonijni przedsiębiorcy podkreślili, że dla mieszkających poza granicami kraju Polaków, Częstochowa jest bardzo ważnym miejscem. W ocenie zaproszonych gości każdy Polonus po przyjeździe do ojczyzny odwiedza trzy miasta najpierw stolicę Warszawę, potem Kraków i koniecznie musi dotrzeć do Częstochowy.

W ocenie zaproszonych gości Częstochowa ma ogromny potencjał gospodarczy i inwestycyjny, dobrą komunikację oraz posiada wykształconą kadrę pracowników. Wszystkie te atuty należy wykorzystać, aby przyciągną do naszego miasta inwestorów, którzy stworzą nowe miejsce pracy. Prezes Zarządu RIPH w Częstochowie Andrzej Broniewski zaznaczył, iż dla rozwoju gospodarki duże znaczenie ma dbałość o przedsiębiorców.

 W wydarzeniu uczestniczyli Senator PR Artur Warzocha, Prezes Zarządu RIPH w Częstochowie Andrzej Broniewski, Prezydent Rady RIPH w Częstochowie Tadeusz Szymanek, Członek Komisji Rewizyjnej RIPH w Częstochowie Mariusz Włodarczyk, Dyrektor ds. rozwoju i inwestycji Operator ARP Sp. z o.o. Jerzy Nowakowski, lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele mediów oraz zaproszeni goście: Prezes Polsko-Polonijnej Unii Gospodarczej Zdzisław Wojtasik, Dyrektor ds. marketingu w Canada Poland Chaber off Commerce Toronto Tomasz Słoniewski, Wiceprezes Polish American Chaber off Commerce Illinois Peter Shultz;  przedsiębiorca z branży budowlanej z Chicago Michał Przytulski.