Menu Zamknij

KOLEJNY SUKCES PCZ ROVER TEAM. SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Studenci Koła Naukowego Komputerowego Projektowania Urządzeń Mechatronicznych i Maszyn Politechniki Częstochowskiej i zarazem reprezentanci zespołu Pcz Rover Team odnieśli zwycięstwo w największym i najbardziej prestiżowym konkursie łazików marsjańskich na świecie „University Rover Challenge 2018”

Po ubiegłorocznym trzecim miejscu konstruktorzy zbudowali nowego łazika, który tym razem nie miał sobie równych i zdecydowanie zdystansował konkurencję, w ostatecznej klasyfikacji wyprzedzając drugi zespół o ponad 30 punktów. Warto dodać, że częstochowski zespół pokonał 35 ekip z całego świata. Liderem jedenastoosobowego zespołu jest Piotr Ptak student Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki, a całością prac kieruje dr hab. inż. Dawid Cekus prof. PCz.

W poniedziałek 25 czerwca br. w Auli Wydziału Zrządzania Politechniki Częstochowskiej, odbyło się uroczyste i niezwykłe w swej oprawie wydarzenie powitania laureatów w którym uczestniczyły władze uczelni oraz miasta. Podczas tej uroczystości zaprezentowano możliwości częstochowskiego łazika.

Zarząd oraz Rada Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Częstochowie, pragnie złożyć gratulacje wszystkim studentom oraz pracownikom naukowym biorącym udział w projekcie, życząc jednocześnie kolejnych sukcesów.

Zapraszamy do zapoznania się z oficjalną stroną częstochowskiej ekipy PCz Rover Team.