Menu Zamknij

MIASTO CZĘSTOCHOWA W FINALE KONKURSU „DOBRY WZÓR”. GRATULUJEMY.

Nowa identyfikacja wizualna miasta Częstochowy, jak również logotyp, zostały pozytywnie ocenione przez ekspertów ogólnopolskiego konkursu DOBRY WZÓR 2018. Konkurs – przeprowadzany od 25 lat przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego – cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jego poziom merytoryczny ciągle wzrasta i tym samym wybór finalistów staje się coraz trudniejszy.

Projekt identyfikacji wizualnej Częstochowy trafił do finału i zostanie zaprezentowany na najlepszej wystawie designu w Polsce. W tym roku do konkursu zgłoszono 192 produkty i usługi w dziewięciu kategoriach: Dom, Praca, Sfera Publiczna, Usługi, Nowe technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały produkcyjne, Transport i komunikacja oraz Moda i akcesoria. Zgłoszone do konkursu produkty i usługi oceniane były według następujących kryteriów: cechy wizualne, cechy użytkowe, cechy ekonomiczne i wartości dodatkowe, które wyróżniają produkt lub usługę – innowacyjność, oryginalność, komfort użytkowania. Pozytywna ocena wszystkich ekspertów w każdym z kryteriów kwalifikowała logo i identyfikację wizualną Częstochowy do dalszego etapu w kategorii „Grafika użytkowa”.

Zarząd RIPH oraz Rada RIPH pragnie pogratulować sukcesu wszystkim osobom, które swoją pracą wniosły wkład w to wyróżnienie. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej poświęconej założeniom oraz realizacji nowej wizualizacji z wykorzystaniem nowego logo na: www.nowelogo.czestochowa.pl